MEĐUNARODNO NATJECANJE PJEVAČKIH ZBOROVA
Međunarodno natjecanje pjevačkih zborova
Zadar ~ Hrvatska
25. do 28. svibnja 2023.
O natjecanju

Program 2023.

 

ČETVRTAK 25. 5. 2023.

   

SVEČANO OTVARANJE NATJECANJA (crkva sv. Krševana)

20:00 – 21:30

Koncert Vokalnog ansambla Brevis (Osijek, Hrvatska)

 

 

PETAK 26. 5. 2023.

   

AKUSTIČKE PROBE (crkva sv. Krševana)

16:00 – 16:10

Choeur la Gloire, Kinshasa, DR Kongo

16:10 – 16:20

Moraviachor (mješoviti zbor), Republika Češka

16:20 – 16:30

Komorni mješoviti zbor "Lola" - KUD Lola, Sarajevo, Bosna i Hercegovina

16:30 – 16:40

Sveučilišni zbor Haxhi Zeka, Peć, Kosovo

16:40 – 16:50

Hrvatsko pjevačko glazbeno društvo "Zoranić", Zadar, Hrvatska

16:50 – 17:00

Mješoviti pjevački zbor Pomlad, Novo Mesto, Slovenija

17:00 – 17:10

Coro a Graça, Luanda, Angola

17:10 – 17:20

Nacionalni studentski zbor Bjeloruskog državnog sveučilišta, Minsk, Bjelorusija

   

NATJECANJE (crkva sv. Krševana)

18:00 – 18:20

Choeur la Gloire, Kinshasa, DR Kongo

18:20 – 18:40

Moraviachor (mješoviti), Republika Češka

18:40 – 19:00

Komorni mješoviti zbor "Lola" - KUD Lola, Sarajevo, Bosna i Hercegovina

19:00 – 19:20

Sveučilišni zbor Haxhi Zeka, Peć, Kosovo

19:20 – 19:50

*** pauza ***

19:50 – 20:10

Hrvatsko pjevačko glazbeno društvo "Zoranić", Zadar, Hrvatska

20:10 – 20:30

Mješoviti pjevački zbor Pomlad, Novo Mesto, Slovenija

20:30 – 20:50

Coro a Graça, Luanda, Angola

20:50 – 21:10

Nacionalni studentski zbor Bjeloruskog državnog sveučilišta, Minsk, Bjelorusija

   

PROMENADNI NASTUPI (Morske orgulje, Pozdrav suncu)

19:20 – 19:40

Choeur la Gloire, Kinshasa, DR Kongo

19:40 – 20:00

Komorni mješoviti zbor "Lola" - KUD Lola, Sarajevo, Bosna i Hercegovina

20:00 – 20:20

Sveučilišni zbor Haxhi Zeka, Peć, Kosovo

20:20 – 20:40

Hrvatsko pjevačko glazbeno društvo "Zoranić", Zadar, Hrvatska

20:40 – 21:00

Mješoviti pjevački zbor Pomlad, Novo Mesto, Slovenija

   

SUBOTA 27. 5. 2023.

   

AKUSTIČKE PROBE (crkva sv. Krševana)

10:00 – 10:10

Djevojački zbor glazbene škole "Dr. fra Ivan Glibotić", Imotski, Hrvatska

10:10 – 10:20

Vokalni studio Rijeka, Rijeka, Hrvatska

10:20 – 10:30

Vokalni ansambl Samoborke, Samobor, Hrvatska

10:30 – 10:40

Pjevački zbor mladih "Josip Kaplan", Rijeka, Hrvatska

10:40 – 10:50

Moraviachor (ženski zbor), Republika Češka

10:50 – 11:00

Mješoviti zbor glazbene škole Blagoje Bersa Zadar, Zadar, Hrvatska

   

NATJECANJE (crkva sv. Krševana)

11:30 – 11:50

Djevojački zbor glazbene škole "Dr. fra Ivan Glibotić", Imotski, Hrvatska

11:50 – 12:10

Vokalni studio Rijeka, Rijeka, Hrvatska

12:10 – 12:30

Vokalni ansambl Samoborke, Samobor, Hrvatska

12:30 – 12:50

*** pauza ***

12:50 – 13:10

Pjevački zbor mladih "Josip Kaplan", Rijeka, Hrvatska

13:10 – 13:30

Ženski zbor Moraviachor, Republika Češka

13:30 – 13:50

Mješoviti zbor glazbene škole Blagoje Bersa Zadar, Zadar, Hrvatska

   

PROMENADNI NASTUPI (Narodni trg)

11:50 – 12:10

Coro a Graça, Luanda, Angola

12:10 – 12:30

Nacionalni studentski zbor Bjeloruskog državnog sveučilišta, Minsk, Bjelorusija

12:30 – 12:50

Djevojački zbor glazbene škole "Dr. fra Ivan Glibotić", Imotski, Hrvatska

12:50 – 13:10

Vokalni studio Rijeka, Rijeka, Hrvatska

13:10 – 13:30

Vokalni ansambl Samoborke, Samobor, Hrvatska

13:30 – 13:50

Pjevački zbor mladih "Josip Kaplan", Rijeka, Hrvatska

13:50 – 14:10

Moraviachor, Češka Republika

14:10 – 14:30

Mješoviti zbor glazbene škole Blagoje Bersa Zadar, Zadar, Hrvatska

   

ZAVRŠNA PRIREDBA, NATJECANJE ZA VELIKU NAGRADU GRADA ZADRA (crkva sv. Krševana)

20:00 – 21:30

Nastupaju tri najbolja zbora sukladno osvojenim bodovima

   

NEDJELJA 28. 5. 2023.

   

EUHARISTIJSKO SLAVLJE (Crkva sv. Frane)

10:00 – 11:00

Nije obavezno – nastupaju zborovi koji izraze želju

  • Međunarodno natjecanje pjevačkih zborova Zadar
  • Koncertni ured Zadar
  • Poljana Šime Budinića 3
  • 23000 Zadar, Hrvatska
  • +385 23 627 762
© Koncertni ured Zadar 2024 - sva prava pridržana